A legbénább szupergonoszok - 1. rész

2017. október 29. 14:49 - vackor úr

Még a nyáron találtam egy vicces és izgalmas könyvet: Jon Morris The Legion of Regrettable Supervillains: Oddball Criminals from Comic Book History című kötetében összekukázta a legbénább, legnevetségesebb gonosztevőket, a képregény aranykorától kezdve egészen a 80-as évekig. Persze, egy csomó…

Tovább
Szólj hozzá!

3 videojáték, ami pofátlanul lemásolt egy régi klasszikust

2017. október 26. 22:23 - -Szűcs Gyula-

A Giana Sisters és a Commander Keen volt a szegény ember Mariója, a Dstroy a kicsi, savanyú Bomberman. Most már mindhárom elindul a böngésződben!

Nemrég bemutattam itt a Nerdblogon három mókásan bizarr játékot, a Kurtant, a Tetrillert és a CD-Mant. Gyerekkoromban rengeteget játszottam ezekkel, és csak később tudtam meg, hogy valójában a Soko-Ban, a Tetris és a Pac-Man másolatai. A mai posztban ismét olyan játékokat elevenítek fel, amelyek…

Tovább
6 komment

Brutális lapozgatós könyvre gyűjtenek Kickstarteren

2017. október 25. 07:48 - vackor úr

A Rider of the Black Sun 1350 fejezetpontból álló, óriási kaland!

November 5-én jár le az a Kickstarter kampány, amelyen hatezer eurót (kb. 1,9 millió forint) gyűjtenek az eddigi legvastagabb lapozgatós könyv angol nyelvű kiadására. E bejegyzés megírásakor már a kétszerese gyűlt össze az összegnek, és még csaknem két hét van hátra, szóval karácsonyra a németül nem…

Tovább
2 komment

Ki a legjobb James Bond? Tényleg a felragasztható harmadik mellbimbó a legbénább Bond-kütyü?

2017. október 24. 00:07 - -Szűcs Gyula-

Miért imádunk 55 éve egy nőkkel lekezelően bánó, bunkó, de elegáns brit kémet?

55 évvel ezelőtt, 1962 októberében ezekben a napokban már javában játszották a nagy-britanniai mozik a mozgóképtörténelem legelső Bond-filmjét, a Sean Connery főszereplésével leforgatott Dr. Nót. A filmtörténet harmadik James Bondja, Roger Moore pedig idén októberben lett volna 90 éves, de sajnos…

Tovább
10 komment

A szép '56-os képregény, ami nem lett kész a forradalom 60. évfordulójára

2017. október 23. 14:14 - -Szűcs Gyula-

Kell-e foglalkozni egy olyan képregénnyel, amit Bayer Zsolt mutat be a közönségnek?

2016 októbere helyett csak idén márciusra készült el a hazai képregénytörténelem egyik legnagyobb horderejű vállalkozása, a Budapest angyala, amit az amerikai karrierjét építgető magyar sztárillusztrátor, Futaki Attila rajzolt meg Tallai Gábor forgatókönyvéből. Akkor miért csak most, fél évvel a…

Tovább
13 komment
süti beállítások módosítása
Helló