Harry Houdini csapnivaló bűvész, de mesteri marketingguru volt?

2019. március 30. 23:03 - -Szűcs Gyula-

145 éve született a híres szabadulóművész, számos börtönből szökős film ihletője!

1874. március 24-én, Weisz Erik néven született meg a világ legismertebb bűvésze és szabadulóművésze, a már életében legendává váló Harry Houdini. 145 éves évforduló apropóján beszélgettem Tímár Ágival és Lay Vikivel a Klubrádión futó, menő popkulturális magazinműsorban, a Galaxis Kalauzban…

Tovább
komment

80 éves lett a legjóképűbb vadnyugati csirkefogó, Terence Hill

2019. március 29. 23:55 - -Szűcs Gyula-

Majdnem ő lett Rambo, egy Bond-lány melegnek hitte, a véletlen sodorta Bud mellé!

1939. március 29-én született Velencében Mario Girotti, ismertebb nevén Terence Hill, gyerekkorunk kedvenc nagydumás, biliárddákóval körmösöket osztó, vigyorgó csirkefogója. Barátjával és kollégájával, a 2016-ban elhunyt Carlo Pedersolival, azaz Bud Spencerrel együtt annyi vicces westernt és…

Tovább
komment

Ádáz amazonokkal, ágyékkötős adoniszokkal akciózhatsz áprilisban!

2019. március 28. 23:59 - -Szűcs Gyula-

A Conan Exiles és a The Surge lesz a Playstation-tulajok következő havi ingyenjátéka!

Hó vége van, ami ma már szerencsére nemcsak azt jelenti, hogy elúszott a fizetésünk, és egy hétig csak üres zsömlét eszünk, hanem azt is, hogy a Sony bejelenti a Playstation Plus-előfizetők következő havi, ingyenesen letölthető játékát! Márciusban a PS-tulajok a Call of Duty: Modern Warfare…

Tovább
komment

Retrójáték rovat igen szpesöl edisön: Csavargás a gombák birodalmában

2019. március 26. 23:24 - -Szűcs Gyula-

Megérte újrajátszani gyerekkorunk egyik Novotrade-klasszikusát? Hát persze!

Különleges poszt lesz a mai, egy különleges vendégszerző tollából: nemrég egy régi jó cimborám, Koimbra (a Fimdroid blog és a Filmdroid.hu alapítója és fő kontentgyárosa) keresett meg azzal, hogy tavaly ősszel egy nosztalgikus pillanatában előszedte a Csavargás a gombák birodalmában című, régi,…

Tovább
komment

Milyen az, amikor olaszok mesélik újra a Szárnyas fejvadászt?

2019. március 20. 07:34 - -Szűcs Gyula-

Bitang jó! Képregénykritika: Nathan Never #1

Emlékeztek még 1992-re (és '93 elejére), amikor abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy egyszerre két kiadó, a Rakéta és az Új Vénusz is ontotta a jobbnál jobb Steve Jackson-Ian Livingstone lapozgatós könyveket? A „jobbnál jobb” persze erősen véleményes, mert míg a Robotkommandó zseniális volt,…

Tovább
komment

Itt a kultképregény, amiben a cuki, beszélő kisállat mellé heresérves, pucér óriást kapsz az arcodba – és még örülsz is neki! [18+]

2019. március 16. 20:55 - -Szűcs Gyula-

Elolvastuk a Saga 2. kötetét is, és imádtuk!

Alig tértünk magunkhoz a tavaly év végi gyomrosból, amit a Saga első kötete vitt be karácsony előtt, máris itt a folytatás!. A Tavaszi Képregénybörzéhez időzítve ugyanis magyarul is megjelent a Saga #2, a 2010-es évek egyik legemlékezetesebb, legszebb és nyugodtan kijelenthetem, legprosztóbb Rómeó…

Tovább
komment

5+1 képregény, amit kötelező megvenned a 40. Képregénybörzén!

2019. március 08. 23:55 - -Szűcs Gyula-

Thanos papíron is keménykedik, de itt az első magyar maszkos sorozatgyilkos is!

Több szempontból is mérföldkőhöz érkezett a hazai képregénykiadás! Egyrészt a '90-s évek eleje óta nem látott képregnybőség köszöntött ránk, soha annyi menő képregény nem jelent még meg egyszerre idehaza, mint mostanság, vasárnap pedig már 40. alkalommal kerül megrendezésre a Kingpin kiadó mini…

Tovább
komment

Az élet Dragonero nélkül? Olyan, mint a Dallas Bobby nélkül!

2019. március 03. 23:16 - -Szűcs Gyula-

Újabb pompás fantasy kalandok a GoBoo kiadótól: Dragonero #3-4 – kritika

Nagyon el vannak mostanság kényeztetve a harmincas-negyvenes korosztályba tartozó örök gyerek geekek, hiszen ma már közel ugyanannyi képregény jelenik meg idehaza, mint a rendszerváltás utáni években beköszöntő „Kandi Lapok-Kánaán” idején! Ebben az elképesztően széles képregényes kínálatban persze…

Tovább
komment

Donald Kacsa egy szemét náci?!?

2019. március 02. 17:07 - -Szűcs Gyula-

Az volt, de csak egyetlen epizód erejéig, 1943-ban. Disney még Oscart is kapott érte!

A napokban egy nagyon érdekes cikket olvastam arról, hogy Walt Disney évtizedeken át az FBI besúgója volt. Azzal természetesen eddig is tisztában voltam, hogy a nagyokat álmodó, örök gyerek rajzfilmguru valójában közel sem volt annyira jófej, mint amennyire a róla szóló legendárium alapján…

Tovább
komment
süti beállítások módosítása
Helló