Óriásit robbant a napokban a Flippermúzeum és az InsertCoin híre: november 3-án, szombaton Magyarországra jön, és az Arcadia nevezetű geek dzsemborin előadást is tart Ian Livingstone, a lapozgatós könyvek legendás szerzője!
Idehaza aligha van olyan 30-as, 40-es fantasy rajongó, aki ne az ő játékkönyvein nőtt volna fel, hiszen a Kacsamesék-generáció minden tagjának ott volt a '90-es évek elején a polcán a Fighting Fantasy (nálunk: Kaland-Játék-Kockázat) sorozat egy-egy darabja. Ha más nem is, a Halállabirintus, A gyíkkirály szigete vagy A Tűzhegy varázslója biztosan.
A Mester magyarországi látogatását az Insert Coin Egyesület a Videojátékos Kultúráért szervezte le a Flippermúzeum szokásos éves rendezvényére, az Arcadiára, ami idén az Insert Coin éves közönségtalálkozójának, a PixelConnak is otthont ad. Az már biztos, hogy lesz olyan Arcadia-belépőjegy, amivel dedikáltatni is lehet majd Ian Livingstone-nal, a pontos részletek viszont majd csak később kerülnek nyilvánosságra. Érdemes lesz tehát bekövetni az esemény és a szervezők Facebook-oldalait!
Steve Jackson és Ian Livingstone a Tűzheggyel pózol a Games Workshopban
No de mit keres a jó öreg Livingstone egy alapvetően videojátékos beállítottságú rendezvényen? A hardcore rajongók bizonyára tudják: a '90-es évek elején, a lapozgatós könyvek alkonyán és az ezzel párhuzamosan egyre népszerűbbé váló videojátékok első aranykora idején Livingstone műfajt váltott, otthagyta patinás cégét és fejest ugrott inkább a videojjáték-fejlesztésbe. Ő lett a brit Eidos stúdió egyik igazgatója, az ő főnöksége idején született meg többek között a Tomb Raider-sorozat, de a jóval kevésbé népszerű Deathtrap Dungeon játék is, az azonos című lapozgatós könyv alapján.
Livingstone persze már a '80-as években is sejtette, hogy a számítógépezés, mint forradalmian új szórakozási forma előbb-utóbb meg fogja ásni az egyszemélyes, lineáris játékkönyvek sírját, ezért a Tűzhegyből, A káosz fellegvárából, a Végzet erdejéből, A rémület útvesztőjéből és a Vértengerekből ő maga rendelte be a C64-es és ZX Spectrumos változatot. De ő volt az egyik írója az 1984-es Eureka! című, kultikus C64-es játéknak is. Amit nem mellesleg a korai videojátékfejlesztés egyik igazi úttörője, a patinás magyar cég, a Novotrade gyártott le Vasfüggöny mögött a nyugati piacra! No, innen van tehát a kapcsolat Ian Livingstone és a magyar videojátékos szubkultúra között – remélem, a Mesternek lesz alkalma novemberben találkozni a Kaland-Játék-Kockázat-rajongók mellett a régi harcostársaival, az egykori Novotrade-os programozókkal is!
TETSZETT A POSZT? CSATLAKOZZ A NERDBLOG FACEBOOK-CSOPORTJÁHOZ, ÍGY SOSEM MARADSZ KALAND-JÁTÉK-KOCKÁZATOS ÉS VICO-FILMES KONTENT NÉLKÜL!
Imádod a fantasyt és a horrort? Megvan az összes Kaland-Játék-Kockázat? Mindened a retró? Akkor pont neked szól a Mesék az ágy alól című képregény is! Bátran lapozz bele, és ha tetszett, rendeld meg akciósan itt!