Mai Bond-lányuk Carole Bouquet, a hamvas francia szépség, aki egy sárga Citroen-nel száguldozott az 1981-es Szigorúan bizalmas-ban, és kíméletlenül lenyílpuskázta az összes gonosztevőt.
A Szigorúan bizalmas joggal büszkélkedhet a "minden idők egyik legjobb Bond-filmje" címmel. Abban az időszakban készült, amikor nemcsak a mozinézőknek, de már a 007-es franchise íróinak és producereinek is elege volt abból, hogy a 007-es már nem is kémfilmben, hanem a filléres sci-fik és B-kategóriás horrorfilmek paródiáiban szerepelt, hol egy pusztító gépezetet rejtő szigeten, hol egy gigantikus tengeralattjárón, hol egy űrbázison kergetve az épp aktuális, világuralmi terveket szövögető, őrült tudóst.
Az 1979-es Holdkelte űrhajós-lézerpuskás jelenetei bevallottan a '77-es Csillagok háborúja sikerét lovagolták meg, ám olyan kényszerpályára állították az önmaga paródiájába fulladó Bond franchise-t, ahonnan nem volt hová tovább lépni - elvégre mit keresne egy hidegháborús titkos ügynök a Holdon vagy a Marson? Az egyetlen logikus lépés a Bond-zsáner alapjaihoz való visszatérés volt: olyan sztori kellett, amiben őrült kütyük, sci-fibe illő szuperautók és nevetséges gonoszok helyett inkább a csinos bikinis lányok, az egzotikus, de bárki számára elérhető országok, és egy harmadik világháborúval fenyegető, hidegháborús konfliktus legyenek a középpontban.
A Szigorúan bizalmas sztorija tehát olyan, mintha összegyúrták volna a Dr. Nót az Oroszországból szeretettel-lel és a Tűzgolyóval: a görög partok mentén elsüllyedt egy brit csatahajó, és az Admiralitás attól tart, hogy a szigorúan titkos minősítésű, új A.T.A.C. rakétairányító berendezést a búvárrégészekkel összefogó, helyi maffiafőnökök eladják a szovjeteknek! Megindul tehát a víz alatti és víz feletti versenyfutás az ócska pénztárgépre hasonlító titkos fegyverért, aminek a megtalálásában Bond nem várt segítséget kap a meggyilkolt búvárrégész lánya személyében, aki az egyszemélyes bosszúhadjáratát akár a 007-es nélkül is végig akarja vinni.
Érdekesség, hogy bár a Szigorúan bizalmasban esküdt ellenségetek alakítottak, a film főgonosza, Julian Glover (aki egyúttal A Birodalom visszavág Veers tábornoka, Az utolsó kereszteslovag nácikkal lepaktáló Donovanja és a trónok harca tévésorozat Pycelle nagymestere) azt nyilatkozta az Indexnek: Carole Bouquet a kedvenc Bond-lánya!
A kislányosan bájos arcú, szende színésznő azért nem volt ám mindig ilyen szende: már 20 évesen megmutatott magából mindent a vásznon az 1977-es A vágy titokzatos tárgya című filmben!
De levetkőzött később az 1981-es Tag der Idioten-ben, az 1982-es Bingo Bongo-ban, az 1984-es A Pajzán Dagobert király-ban, az 1994-es Csalókában és az 1997-es Lucie Aubrac-ban is. 1999-ben főszerepet kapott Depardieu Híd két part között című rendezésében - a forgatáson össze is jött a francia sztárral, de a kapcsolatuk mindössze négy évig tartott.
Carole Bouquet több, mint 50 filmet forgatott az elmúlt évtizedekben, de három zenei albuma is van. A '90-es években ő volt Chanel divatház nagykövete és a híres Chanel Nº 5 parfüm reklámarca. Egy ideje jótékonykodik is: segíti a bántalmazott gyerekeket, 2007-ben pedig személyesen tárgyalt Nicolas Sarkozyvel a szociális lakhatással kapcsolatos ügyekben.
Még több Bond-lány a Nerdblogon!
- Ursula Andress
- Tanya Roberts
- Martine Beswick
- Honor Blackman
- Margaret Nolan
- Claudine Auger
- Luciana Paluzzi
- Molly Peters
- Mie Hama
- Akiko Wakabayashi
- Karin Dor
- Joanna Lumley
- Diana Rigg
- Lana Wood
- Jill St. John
- Jane Seymour
- Britt Ekland
- Carmen du Sautoy
- Maud Adams
- Barbara Bach
- Lois Chiles
- Corinne Cléry
- Caroline Cossey
TETSZETT A POSZT? CSATLAKOZZ A NERDBLOG FACEBOOK-CSOPORTJÁHOZ, ÍGY SOSEM MARADSZ JAMES BONDOS, STAR WARSOS ÉS VICO-FILMES KONTENT NÉLKÜL!
Másolt James Bond VHS-kazettákon nőttél fel? Az országút harcosa volt a kedvenc lapozgatós könyved? Akkor a Világvégi mesék pont neked készült! Barkasszal a posztapokaliptikus pusztulatban - rendeld meg a képregényt akciósan innen!